Hasiči

Hasičská zbrojnice

Požární sbor byl v obci založen v roce 1905. V současné době má Moravská hasičská jednota - Sbor dobrovolných hasičů Zakřany - 1 družstvo mužů, 1 družstvo žen  a 2 družstva dětí. Zůčastňují se pravidelně soutěží v požárním sportu a 1x za dva roky i místní generační soutěže (včetně družstva seniorů). Družstvo žen dosáhlo v r. 2009 v požárním sportu vynikajících výsledků. 2.místo I.kolo, 2. místo II.kolo ,na mistroství Moravy 4 místo a na  mistrovství republiky místo 8.

Okresní kolo soutěže v požárním sportu - dospělí - 2012

Včera tj. v sobotu 5.10.2013 jsme se zúčastnili branného závodu MHJ v okolí hradu Helfštýna v Týně nad Bečvou. Soutěžilo se ve tříčlenných družstvech, v kategorii přípravka, mladší a starší žáci. Trasa byla dlouhá 3,5 kilometrů rozmístěna stanovištěmi s disciplnami jako střelba ze vzduchovky, slalom, morzeova abeceda, topografie, zdravověda, uzlová štafeta.
V kategorii mladší žáci se naše děti umístily z 39 družstev na 12. a 20. místě. V kategorii starších žáků z celkového počtu 22 družstev na úžasném prvním místě!!!
Vítěznému družstvu ve složení Michal Zubčák, David Gregorovič a Vaclav Veleba blahopřejeme !!!

Branný závod - Zastávka 22.10.2011

Akci pořádala MHJ Zastávka a účastnilo se jí 223 dětí.

Závodily ve tříčlených družstvech rozdělené na mladší a starší kategorie.

Naše děti - mladší se z celkového počtu 46 družstev umístily na 4, 11 a 28 místě.

Starší na 16 a 25 místě z celkového počtu 29.

Den byl pro všechny hodně náročný, nástup byl už o půl 9 a ukončení závodu až ve 4 hodiny odpoledne, ale i tak si to děti užily.