Úvodní stránka » Obecní úřad » Návštěvní kniha

Návštěvní kniha

Přidat komentář

První a poslední písmeno z názvu obce

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Kabelovka (Přibyl, 12. 3. 2020 9:10:56) Odpovědět

  Zdravím, po včerejším zásahu do kabelovky nám úplně přestalo fungovat HbbTV. Před tím to jelo v pořádku.. resp. na programech, které nejely na HD. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli mají i ostatní s tímto problém? Popřípadě tedy poprosit o opravu. Díky

 2. Chyba (Liška, 2. 3. 2020 8:05:18) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Ve středu 3. 3. v 18 hodin se v sále Oú koná veřejné zasedání zastupitelstva obce.

  Zveme všechny občany

  !! 3.3.2020 je útery !!
  Takže zasedaní je 3.3. nebo ve středu 4.3.??

  1. Re: Chyba (Veleba, 2. 3. 2020 20:49:36) Odpovědět

   správně je v úterý 3.3.

   1. Re: Re: Chyba (Liška, 3. 3. 2020 8:21:05) Odpovědět

    Děkuji

 3. Petanque 2020 (Lubomír Bok, 4. 2. 2020 12:20:02) Odpovědět

  Informace o termínu IX. ročníku turnaje smíšených dvojic - PETANQUE 2020. Turnaj se koná v sobotu 30.5.2020 od 13.00 na hřišťátku u tenisového kurtu. Přihlášky potom na LBok@seznam.cz, případně bude na stránkách obce vytvořena přihlašovací listina. Děkuji

 4. Cesty a chodníky (Tomáš Hořanský, 28. 1. 2020 9:42:59) Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych poděkovat všem, kteří se v Zakřanech starají o cesty a chodníky. Každé ráno se málem přizabiju na vlastním pozemku, ale cesty a chodníky jsou krásně schůdné.
  Děkuji

 5. Chodník ke hřbitovu (Veronika Kozová, 11. 11. 2019 13:50:45) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda je v plánu někdy do budoucna, vybudovat chodník k místnímu hřbitovu, aspoň na jedné straně silnice? Děkuji za odpověď.

  1. Re: Chodník ke hřbitovu (Veleba, 2. 3. 2020 21:08:21) Odpovědět

   Zdravím,

   chodník ke hřbitovu jsme v zastupitelstvu projednávali. Bohužel se situace komplikuje tím, že ani silnice ani pozemky na obou stranách nepatří obci.

   Přesto budeme hledat cestu, jak chodník ke hřbitovu vybudovat.

   Zdraví

   Zastupitelstvo obce

  2. Re: Chodník ke hřbitovu (Fanoušek =D, 15. 1. 2020 10:03:45) Odpovědět

   2 měsíce od dotazu a stále žádná odpověď. Skvělá komunikace zastupitelstva obce Zakřany!

 6. pozdrav (Jana od Havránků, 8. 10. 2018 10:39:14) Odpovědět

  Zdravím obec Zakřany a pana Starostu! Občas kouknu na vaše stránky a vidím, že je to všude stejné. Teda chci tím říct, že všude jsou lidi spokojení,ale i ty méně. Máte krásnou obec - staráte se o ni fakt dobře, strašně se změnila, samozřejmě k lepšímu. Krásně opravené domy, ale nově postavené, super akce, které tam máte. Škoda jen, že nedáváte víc aktuálních příspěvků na Vaše stránky.Podívám se do Zakřan zase o Dušičkách.

 7. "Veverkův Zpravodaj" (Jiří Havlát, 29. 6. 2018 17:52:02) Odpovědět

  Zdravím všechny občany.
  Jelikož pan starosta odmítl v posledním Zpravodaji zveřejnit příspěvek kontrolního výboru (KV), využívám zdejší Návštěvní knihy k prezentaci některých názorů, které se jinak oficiálně k občanům nedostanou. Chtěli jsme ve zkratce představit činnost KV za posledních cca 18 měsíců, na čem jsme pracovali a co vše se podařilo. Pan starosta to odmítl s tím, že od toho jsou zápisy KV prezentované na veřejných zasedáních. Pominu-li, že na VZ chodí vesměs cca 5 lidí a zápisy tam zveřejňované jsou veskrze informativního charakteru bez abych tak řekl "zákulisního dění", myslím si naopak, že každý výbor (pokud tedy vykazuje nějakou činnost) by měl jednou za čas předložit jakýsi sumář své činnosti...něco jako skládání účtů. A když logicky dostanou ve Zpravodaji prostor ZŠ, MŠ, hasiči, mažoretky, zahrádkáři, včelaři, Sokol, volejbal i SPOZ...proč by jej nemohl dostat kontrolní výbor?
  Odpověď je jednoduchá...protože se tyto názory nehodí starostovi do krámu, protože by najednou věci vypadaly poněkud jinak, než se je starosta se svými pomocníky snaží navenek prezentovat... Klidně ať si pan Veverka vydává svůj osobní zpravodaj za svoje peníze a tam si píše co chce, ale do Zakřanského zpravodaje, za obecní peníze ať má možnost přispívat každý, kdo má věcné připomínky k dění v obci, bez starostovy cenzury.
  Stačí se podívat na Zbýšovský zpravodaj. Tam jsou detailně popsána jednotlivá jednání Zastupitelstva, Rady, návrhy jednotlivých členů z pracovních jednání, opoziční hnutí si tam můžou dát svou stránku (ve které si dokonce !!! dovolí kritizovat starostu), nespokojený občan tam otiskne dopis s kritikou poměrů a pod. Tady ne. Tady si starosta pěstuje kult osobnosti, popisuje co vše udělal, ikdyž ve skutečnosti spoustu věcí naopak blokuje, protože je v nich jaksi "zainteresován" osobně. Pan starosta se tímto myšlenkově nachází 30 let zpátky v totalitním zřízení...a bohužel za intenzivního přikyvování některých zastupitelů. Chápu, že jsou tito vázáni jakýmisi "koaličními dohodami", možná je to strach, možná jen pohodlnost...se svým svědomím už se musí srovnat každý sám.
  Ale abych přešel k některým příkladům - stručně, rámcově, prostě pro nastínění praktik, které mají momentálně v naší obci zelenou.
  V nedávné době kontrolní výbor prověřoval pro obec nevýhodné smlouvy a některé nesrovnalosti ve smlouvách s provozovatelem fotovoltaické elektrárny, firmou Papeno. Zde měla obec velice výhodné vyjednávací postavení za předpokladu, že bychom táhli za jeden provaz. Pokud by ovšem starosta za výrazné asistence lidoveckých zastupitelů nebránil kontrolnímu výboru v prošetřování celé věci. Pokud by v rozporu se zákonem o svobodném přístupu k informacím nezakazoval kopírování a vynášení některých potřebných dokumentů, pokud by se zrovna "neztratila" důležitá složka zápisů, apod. Pokud by navíc nehledal tisíc důvodů, "proč to nejde". Energie, kterou věnoval starosta nepodpoře šetření byla místy až neuvěřitelná. A navzdory tomu se kontrolnímu výboru podařilo získat 1,2 milionu Kč jednorázově a dalších 800 tisíc v ročních splátkách. Troufám si tvrdit, že nebýt starostova destruktivního přístupu, mohla obec získat i větší částku.
  Další záležitostí je problematika chodníku od MŠ ke Zbýšovu. Tato věc se "řeší" již téměř tři čtvrtě roku, opět díky enormní "podkobercové zametací" taktice starosty a jeho přitakávačů. Je zde několik nesrovnalostí - nedodržení projektu, neprovedené a přitom zaplacené práce, atd. Pan starosta se to v předminulém Zpravodaji snažil hasit příspěvkem, že udělal jakousi zátěžovou zkoušku, která měla prokázat, že je vše v pořádku...Není... Nájezdy chodníku nejsou podbetonovány, což dokázaly nedávno provedené sondy, obrubníky praskají, objevují se všemožné nerovnosti, "betonové lože" neodpovídá projektu, pravděpodobně i ve vykázaných metrech bude problém. Sám zhotovitel p. Ryšavý mi na dotaz potvrdil, že nájezdy JSOU podbetonovány...ale prostě nejsou!! Projektant a stavební dozor v jedné osobě pan Matoušek se k tomu odmítá vyjadřovat, pana Ryšavého též nikdo není ochoten přimět k oficiálnímu vyjádření. No a pan starosta, který za obec převzal celé dílo? Ten, který se zúčastňoval kontrolních dnů a který je povinen se chovat jako řádný hospodář? Snaží se celou věc bagatelizovat, jakože je vše v pořádku a nejlíp kdyby vše vyšumělo do ztracena. Když jsem za ním přišel s dotazem, tak mě poslal ... víte kam... Starosta předsedu KV ... dokonce před svědkem! To samo naznačuje značnou nervozitu ze zainteresování v dané věci a z možných následků (navíc pár měsíců před volbami, kdy by mohlo být v ohrožení jeho korýtko). Pokud by zde fungovalo zastupitelstvo normálním způsobem a lidovci mu nekryli záda, tak už musel být starosta dávno odvolán. Minimálně... Tady je to ovšem jinak - starosta přirovnává zastupitele k ovcím, které udělají vše, co on řekne (do jisté míry a v některých případech to tak vážně bohužel je) a pokud se něco náhodou podaří, tak je to "samozřejmě" jeho práce, no a pokud ne, tak to přece "odhlasovalo zastupitelstvo"...prostě typický alibismus.
  Smutné je, že lidé, kteří byli pro obec ochotni něco udělat, postupně, díky nemožnostem jakékoli konstruktivní spolupráce se starostou, ze zastupitelstva odcházejí a v dalších volbách již kandidovat nehodlají, čímž se vlastně dokořán otvírá panu Veverkovi brána k dalšímu neomezenému vládnutí. V zastupitelstvu se obklopí přikyvovači a zvedači rukou a osobní byznys zvaný starostování, pojede už bez kontroly dál. Bohužel.
  Takže toto je několik mých poznatků za pouhých 15 měsíců ve funkci zastupitele a předsedy KV.
  Kontrolní výbor za mého působení prošetřil dvě větší záležitosti a u obou shledal poměrně značná pochybení. Pro neochotu starosty a místostarosty věci řešit, jsem se rozhodl dál nebýt těchto praktik součástí.
  Děkuji všem, kteří dočetli až do konce.
  S pozdravem
  exzastupitel a expředseda KV
  Jiří Havlát

 8. uredni hodiny - dodatek (Tomas Horansky, 7. 2. 2018 12:27:23) Odpovědět

  Tak jsem nasel v sekci hlaseni rozhlasu, ze je zavreno. Nepotrebuji teda novou definici urednich hodin. Misto toho bych prosil aby takova informace byla treba v Aktualitach, nebo v kontaktnich informacich. Pripadne vytisknout papir - dovolena - a dat ho do euroobalu na vrata taky podle me neni takovy problem.

 9. uredni hodiny (Tomas Horansky, 7. 2. 2018 11:08:16) Odpovědět

  Dobry den,
  muze mi prosim nekdo z vedeni vysvetlit nove chapani pojmu uredni hodiny? Dneska pred 11 hodinou, podruhe behem mesice, jsem dosel na Obecni Urad Zakrany, a podruhe zavreno. Zkousel sem volat, nic. Na dverich zadny oznam o nalehave situaci. Jen tabulka s otviracimi hodinami, ktera jen potvrzuje, ze ma byt otevreno.
  Pokud jsou dva dny v tydnu na kontakt z obcany mimo Vase moznosti, udelejte uredni hodiny klidne jen 3 hodiny tydne, ale proboha, at tam nekdo je !
  Dekuji

 10. dr. Orumila (Jiří Havlát, 17. 10. 2017 17:34:45) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Někdy by se duševní léčitel na Obci vážně hodil :-) :-)

  1. Re: dr. Orumila (J. Havlát, 17. 10. 2017 17:41:06) Odpovědět

   Odpověď patří samozřejmě k té informaci níže :-)

 11. drogbogbospell.co.uk (prince, 17. 10. 2017 10:48:04) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  My name is Dr.Orumila. I am a spiritual healer who make use of natural
  herbs and roots from the forest to prepare charms and medicine to cure
  and heal all kinds of sickness and diseases. i inherit this great
  powers from my forefathers before they died. since i was born i was
  raised to help humanity and to save souls from suffering here on
  earth. I am a man of my word, i dont have much to say but my work
  speaks for me all over the world. A lady who has been going through
  marital problems for over 2years, just yesterday a friend introduced
  her to me. i cast a spell on her behalf and immediately her ex man
  called her on phone to apologize. she is very happy now that her
  husband came back to her after so many years of separation. this is a
  true life story... according to her Testimony message she send to me,
  she said..."my ex love came to visit me today and we are together now
  having dinner together... i am very happy... thanks dr.Orumila for
  saving my marriage.." I advice if you have such similar relationship
  or marriage problems problems like:- Email us now
  (princeorumila01@gmail.com)
  Do you need your Ex-husband back?
  Do you need your ex boy friend?
  Do you need spell to have a higher sale in your business?
  Do you want to get married to a rich man or rich woman?
  Do you need a child? he can cast a spell to help you conceive and gave
  birth.
  Do you need a spell to be rich?
  Do you need a divorce ?
  Do you want your ex lover back?
  Do you want to get pregnant?
  Do you want your husband to appreciate you?
  Do you want to be famous or rich?
  Do you your business to grow excessively?
  Do you want to be honorably good academically?
  Do you need a job?
  Do you have problem in your marriage life?
  Do your son or daughter having a problem ?

  We are here to help you. with doctor,DR ORUMILA you are in safe hands
  your healing is assured. Call him directly (+1 7322046369).

  1. Re: drogbogbospell.co.uk (Jiří Havlát, 17. 10. 2017 17:36:15) Odpovědět

   Někdy by se duševní léčitel na Obci vážně hodil :-) :-)

 12. Úřední deska (Liška Václav, 17. 9. 2017 12:55:21) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Dobrý den, nejde mi v úřední desce otevřít soubor: Nedostatečně zapsané osoby v KN

  zveřejnění seznamu nedostatečně určitě zapsaných osob v katastru nemovitostí

  vyvěšeno 14.9.2017

  Hlásí mi to chybu souboru, můžete to tam zkusit vložit znovu? Děkuji

  1. Re: Úřední deska (Místostarosta, 17. 9. 2017 21:29:54) Odpovědět

   Zdravím,

   opraveno.

   Veleba

   1. Re: Re: Úřední deska (Liška, 24. 9. 2017 10:52:37) Odpovědět

    Děkuju

 13. "Potěmkinovi prudiči a chváliči" (místostarosta, 10. 7. 2017 18:02:24) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Zdravím všechny občany, kteří se rozhodli kouknout, co se zase řeší na návštěvní knize.

  Vezmu to popořádku.

  1. rekonstrukci NN jsme si nevymysleli ani my ani předchozí zastupitelé. Je to akce firmy EON. Tuto firmu nemůžeme žádným způsobem řídit a tak rekonstrukce trvala tak dlouho, jak trvala. Už to máme za sebou a myslím, že každý, kdo se bez emocí podívá kolem sebe, musí vidět, že bez většiny sloupů je v Zakřanech tak nějak více světla. Náhradu sloupů firmě EON taky diktovat nemůžeme. Již za minulého zastupitelstva se rozhodlo, že Na Drahách a Křibech půjde elektrika po sloupech.

  2. zaasfaltování pruhů kolem nového chodníku byla akce Správy a údržby silnic. Mohlo to být jistě dříve, ale to bychom pak neměli zadarmo. Takže několikadenní omezení se dá asi přežít.

  3. kabelová televize by snad už všem platícím občanům měla fungovat. Pokud ne, tak má obecní úřad telefon, mail i dostatek úředních hodin.

  4."prudiči" a "chváliči" ( pokud takoví vůbec jsou ) není určitě nikdo ze zastupitelstva ( tím méně starosta a místostarosta ), kdo by měl problém si poslechnout od občanů připomínky k dění a stavu obce. Tak bych přivítal, aby si zde v návštěvní knize odpustili přispěvovatelé své zviditelňování a vzájemné pošťuchování. Přijďte na OÚ nebo na veřejné zasedání a můžeme si o lecčem popovídat. K dispozici je také mail urad@zakrany ( tedy bez patřičné publicity ), který čtou minimálně 3 lidé z OU.

  Rozloučím se s Vámi s přáním hezkého léta.

  V. Veleba

  1. Re: "Potěmkinovi prudiči a chváliči" (M.Karásek, 12. 7. 2017 13:34:20) Odpovědět

   Vláďo, nepotřebuju se zviditelňovat.

 14. přátelům a prudičům (Jarka Marková, 4. 7. 2017 8:12:27) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Dobrý den, vážení přátelé a prudiči. Nikdy jsem nečetla internetové stránky obce Zakřany, ale přestože jsem se odstěhovala, stále mně zajímá dění v obci, ve které jsem žila více než třicet let. Po přečtení některých příspěvků jsem usoudila, že být starostou i v tak malé obci, není lehké. Místo toho, aby mu občané pomáhali a sem tam ho i pochválili, jej stále kritizují. Není snadné spravovat obec tak, aby bylo všem vyhověno. Sto lidí, sto názorů. Znám to moc dobře, z "přátel" se najednou stanou kritici. Jsou to ale lidé, kteří si vůbec nedovedou představit, co to stojí starostí a odříkání. No i tak se najdou takoví prudiči, co ještě nic pro Zakřany neudělali, jen poukazují na nedostatky. Proč se také nezapojí do pracovního procesu ve zvelebování? Každý z nich se stará jen o sebe a svou rodinu, potom si sedne k počítači a napíše blábol o věcech, co se v obci sice udělaly, ale ne podle jejich představ. Můj názor je, že obec Zakřany si vede velmi dobře. Všechny vás srdečně zdraví, i prudiče, Jarka Marková.

  1. Re: přátelům a prudičům (M.karásek, 10. 7. 2017 9:22:01) Odpovědět

   dobrý den, nevadí mi, že mě nazýváte prudičem, držet hubu a krok..to mi kdysi doporučovali, v dnešní době by mělo být normální se ozvat a ne za rohem pomlouvat. Domnívám se, že obec a zastupitelé jsou tady pro občany, s tímto by měli kandidovat nikoli naopak.

 15. Potěmkinova vesnice (M.Karásek, 27. 6. 2017 13:03:37) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy bude hotova tato antirekonstrukce rozvodů nízkého napětí. Odfrezována silnice na hl. tahu a dělníka nepotkám..asi technologická přestávka !! A jak mám kurňa parkovat u baráku, aniž bych si nerozbil auto !!! Ale hlavně že má zastupitelstvo problém, aby sme neparkovali na silnici. Dnes 2x projelo nakladní auto se smetákama, ale řidič je zapomněl zapnout !! Potěmkinova vesnice??? Proč se betonové sloupy nahrazují betonovými sloupy? Proč je kabelová televize stále bez signálu? Funguje tady zastupitelstvo nebo se čeká na nové volby?

  1. Re: Potěmkinova vesnice (J. Havlát, 30. 6. 2017 12:02:08) Odpovědět

   Taktéž zdravím.
   20 hodin před Vaším dotazem proběhlo veřejné zasedání zastupitelstva obce. Pro příště bych doporučil nechat si dotazy zodpovědět přímo tam. Přestože oprava hlavního tahu je záležitostí SÚS, jistě by na další dotazy přímo na místě odpověděl starosta nebo někdo ze zastupitelů.
   Přeji hezký den.
   J. Havlát

   1. Re: Re: Potěmkinova vesnice (M.Karásek, 10. 7. 2017 9:12:29) Odpovědět

    doporučil bych zastupitelům, aby se prošli po celé obci několikrát měsíčně v různou dobu, i noční a ne jen 1 měsíčně na schůzi autem. Potom by sami zjistili, co a jak funguje a nefunguje.

 16. Foto a videa?? Kde a kdy??!!!! (Liška Václav, 10. 5. 2017 10:41:36) Odpovědět

  Chci se zeptat, už se nebudou doplňovat fotky a videa z dění v obci a z akcí spolků??? Poslední jsou z roku 2015 a od té doby se událo spousta věcí co by si zasloužila být k nahlédnutí v galerii...

 17. Veřejné zasedání (Luděk, 2. 5. 2017 11:31:29) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Dobrý den,
  pro občany, které zajímá dění v obci:
  Ve čtvrtek 4.5.2017 v 17.00 hodin se koná v sále obecního úřadu veřejné zasedání zastupitelstva obce.

  1. Re: Veřejné zasedání (místostarosta, 2. 5. 2017 21:16:53) Odpovědět

   Začátek veřejného zasedání se posouvá na 18.00 hod. z důvodu úklidu po předchozí oslavě dne matek.

   1. Re: Re: Veřejné zasedání (Jiří Havlát, 3. 5. 2017 19:17:53) Odpovědět

    Možná by se hodilo pro lepší informovanost obnovit i obecní vývěsku u horní čekárny...

 18. Zakřanská ostuda!!! (Liška Václav, 7. 4. 2017 14:05:16) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Je to smutny co se tu dopustilo...
  https://www.sreality.cz/detail/prodej/pozemek/bydleni/zakrany--/1440231772#img=0&fullscreen=false

  1. Re: Zakřanská ostuda!!! (Jiří Havlát - zastupitel, 23. 4. 2017 12:19:49) Odpovědět

   Smutné to je každopádně. Ještě smutnější ale je to, že jeden z aktérů tehdejšího podvodu v současné době Zakřanům starostuje...
   A jak postupně vyplouvají různé věci na povrch, zdá se, že pan starosta nemá máslo na hlavě jen ve věci Zálesí...
   J. Havlát

 19. Pozemek 1563 (Luděk Prokeš, 20. 2. 2017 13:09:32) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Dobrý den,
  Cituji:
  Záměr obce prodat pozemek 1563 byl vysvětlen a odhlasován na veřejném zasedání z 24.11.2016.
  místostrosta

  zasedání 24. 11. 2016 jsem bohužel nestihl, byl jsem ale na předchozích, kde byl záměr prodat pozemek 1563 opakovaně zamítnut. Bylo by možno občanům zde sdělit, jaké pohnutky vedly k prodeji tohoto pozemku? Určitě to občany zajímá proč taková změna názoru a opakovaný tlak na prodej. Navíc, jedná-li se o prodej pozemku společnosti, která se ne vždy k Zakřanům zachovala korektně? Děkuji. Prokeš Luděk

  1. Re: Pozemek 1563 (místostarosta, 21. 2. 2017 21:07:27) Odpovědět

   Zdravím,

   ve čtvrtek se koná v 17.00 hodin veřejné zasedání v sále OÚ.
   Pokud mají občané zájem o tuto záležitost, mají možnost se zeptat tam.

   Všechny občany na veřejné zasedání zvu.

   Místostarosta

 20. Pozemek (Luděk Prokeš, 16. 2. 2017 12:28:18) Odpovědět

  Omlouvám se, můj dotaz byl na :
  část pozemku p.č. 1563 o výměře 211 m3 jak je zveřejněno na: https://www.zakrany.cz/soubor/zamer-obce-prodat-cast-pozemku-969/

 21. Odstávka energie (Dušan Stloukal, 15. 2. 2017 22:29:31) Odpovědět

  Dobrý den,
  když jsem si včera při cestě z práce všiml značek na sloupech elektrického vedení, došlo mi, že se chystá pokračování rekonstrukce elektrického vedení v obci. Současně jsem plašil své obavy předpokladem, že se bude jednat o přípravné práce a že by snad nikoho ani nenapadlo v zimním čase odstavit domácnosti od tepla, zvlášť když to není nezbytně nutné, protože kdyby bylo, říkalo by se tomu "havárie" a řešilo by se to neprodleně, neplánovalo by se několik týdnů předem (protože jsem už zaregistroval podobný argument, pro neznalé uvádím, že i plynový kotel se bez "šťávy" neobejde...). Postupně chladnoucí dům není nijak příjemná představa, obzvlášť v kombinaci s manželkou na mateřské a malou dcerkou. Můžu jen závidět těm, kteří mají možnost přihodit poleno do krbu a nepřijdou v tomto ohledu o obvyklý komfort. Protože jsem se porozhlédl u Eonu a vidím, že odstávka je dle zákona řádně naplánovaná, moje úvahy o chorých mozcích strůjců ani plány na odboj nemají šanci cokoliv změnit. Zajímalo by mě ale, komu můžu jít poděkovat, až budu trávit čas v čekárně u pediatra? A nemám na mysli jednoho z fachmanů, kteří se při loni proběhnuvších pracích snažili seč mohli urychlit realizaci projektu tím, že nejednu činnost prováděli dvakrát až třikrát - myslím opakované hloubení výkopů a dláždění chodníků, o prokopnutých odpadech a dalších libůstkách nemluvě... Za despekt a mírnou ironii se omlouvám, ale obecně mi nedělá dobře, že moc rozhodovat o podobných věcech je evidentě v rukou individuí, kterým je selský rozum na hony vzdálen a nepřemýšlejí dál než jen po mantinel vlastního pohodlí.

  Děkuji, Dušan Stloukal

 22. Pozemek 1127 (Luděk Prokeš, 15. 2. 2017 13:07:19) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Dobrý den,
  měl bych dotaz, jaké tlaky vedou obecní zastupitelstvo k prodeji pozemku 1127, který je součástí solární elektrárny, když na veřejném zastupitelstvu bylo toto 2x zamítnuto? Děkuji za odpověď.
  V zápisech z Veřejného zasedání zastupitelstva nejsou aktuální zápisy. Děkuji za doplnění.

  1. Re: Pozemek 1127 (místostarosta, 15. 2. 2017 21:29:26) Odpovědět

   Zdravím,

   zápisy ze zasedání jsou zde :

   https://www.zakrany.cz/slozka/verejne-zasedani-zastupitelstva/

   Pozemek 1127 neprodáváme. Ani nemůžeme. Protože je v soukromém držení.

   Záměr obce prodat pozemek 1563 byl vysvětlen a odhlasován na veřejném zasedání z 24.11.2016.

   místostrosta

 23. Poděkováníčlenům SDH (Místostarosta, 8. 1. 2017 21:50:49) Odpovědět

  Také bych chtěl touto cestou poděkovat
  Tentokrát členům SDH Zakřany, jak našim dětem na příští ( a doufejme ne jediný ) týden připravili led na rybníce.

  Tak si to děti i dospělí v co největší míře užijte!

  Veleba

 24. odhrabano (j.hruska, 8. 1. 2017 17:06:15) Odpovědět

  Dneska poděkování obecním zaměstnancům, všechny silnice odhrabane a průjezdne dokonce i kočárkem. Díky chlapi.

 25. Odpadkové koše (Jiří Havlát, 3. 1. 2017 14:19:58) Odpovědět

  Jdu do lesa směrem k vysílači - už poněkolikáté tam leží rozbitý odpadkový koš. Téhož dne jdu po chodníku do Zbýšova ... to samé - rozšlapaný, vysypaný koš.
  Říkám si, který mentálně nedonošený zoufalec se může pořád dokola tímto způsobem ukájet? Snažím se marně pochopit "myšlenkové pochody" tohoto individua, které je pravděpodobně frustrováno zjištěním, že obsah odpadkových košů má větší hodnotu, než obsah jeho dutiny lebeční a proto si to s ním "na férovku" rozdá... A vítězstvím nad košem si zvedne povadlé ego...
  No nic. Přeji všem úspěšný rok 2017, pokud možno bez jakýchkoli podobných ksindlů...

  S pozdravem
  Jiří Havlát

 26. Zástup (Hálková, 18. 11. 2016 6:24:54) Odpovědět

  Dobrý den chci se zeptat proč školnici paní Veselou zastupuje její dcera,která dojíždí až z Ivančic?Proč ji nezastupuje paní Hudecová?Nabízí se spekulace,že je vše domluvené a ,že dcera p.Veselé se chystá převzít její místo.Pokud by to tak bylo , přijde mi to dost sprosté vůči p.Hudecové , ale i vůči jiným ženám ze Zakřan , které by měly třeba o tu práci zájem.Bude možnost se o to místo zajímat?Díky za odpověď

 27. Dráty na světlech (Tomáš Hořanský, 3. 11. 2016 16:12:25) Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, proč na nových sloupech veřejného osvětlení jsou natahány nějaké dráty? Když se kopalo, proč není vše podzemí? Doufám že jde o dočasné řešení.

  Díky Hořasnký

 28. Něco málo závěrem... (J. Havlát, 1. 11. 2016 17:20:50) Odpovědět

  Též přeji dobrý den, pane Velebo.
  Naprosto souhlasím s tím, co jste napsal. Koalice se řeší až po volbách. Proto i mně překvapilo, s jakou jistotou Milan Veverka hovořil o tom, že bude starostou dva měsíce před volbami. Možná předvídal vývoj věcí, možná si to jen usilovně přál, nevím...je to už jedno. Vy jste to vyřešili tak, jak jste to vyřešili a basta. Možná jste naštvali pár lidí, na druhou stranu to byl legitimní tah a jakékoli další debaty jsou zbytečné. Tím spíš, že když se teď Michal Procházka vzdal mandátu a Vaše koalice takto přišla o největšího budoucího konkurenta, je s velkou pravděpodobností o výsledku příštích voleb rozhodnuto již nyní...
  Už se nebudu dál zúčastňovat těchto celkem zbytečných debat, protože to k ničemu nevede. Vždycky je lepší si vše vyříkat z očí do očí a lidi se většinou domluví (a to se zde zatím do debaty nepřidali oblíbení anonymové :-)) ).
  Jediné co bych obci nepřál, respektive obecní pokladně, aby se příliš nenavázala na v poslední době už i u našeho vedení oblíbenou "nejlevnější" firmu a tím došlo k jejímu postupnému vyluxování. Pro příklady netřeba chodit daleko...
  Tak přeji hodně štěstí :-)


  S pozdravem
  Jiří Havlát

 29. Zpátky do minulosti (Veleba, 31. 10. 2016 22:29:08) Odpovědět

  Dobrý den pan Havláte,

  jelikož jsem byl zmíněn ve Vašem předchozím příspěvku,tak se musím reagovat.

  Zdá se,že Vaše fantazie nezná mezí. Nikdy bych se nedomlouval dopředu o tom, co bude po volbách. Teprve výsledky voleb rozhodují s kým se eventuelně mohu spojit. První kontakt nebyl ze strany sdružení Milana Ververky, ale z Vaší strany. Dostal půlhodinu po uzavření volebních místností SMS z Vašeho sdružení nezávislých. Když jsem neodpovídal, tak jsem po chvíli dostal další SMS.
  Jak jsem již řekl na ustavujícím zasedání, nemohl jsem se spojit s někým, pro koho jsem byl darebák ze Zálesí.

  Tolik pro vysvětlení.

  Zdraví

  Veleba

 30. "Uvolněný" starosto... (J. Havlát, 31. 10. 2016 11:24:54) Odpovědět

  Milane Veverko,
  pokud to lidem v obci nevadí, tak si prakticky můžeš dělat, co chceš a pokud to podáš takto, tak Ti spousta z nich i uvěří... Já jsem po Tobě chtěl letos dvě věci a obě s tristním výsledkem. Když jsem Tě na jaře při teplotách cca +15°C žádal, jestli by se konečně nemohly zamést chodníky od zimního posypu, že si štěrk tahám až domů, tak jsi mi poradil, ať si koupím rohožku :-))) Když mi Ryšavý rozkopal moje vlastní parkoviště (za moje vlastní peníze) a navíc mi obrubníkem udělal 4 cm schodek, kde se bude držet voda, tak jsi mi poradil, ať si tam udělám kanál na odvod vody... Když jsem chtěl po zaměstnancích Ryšavého, ať mi rozkopaný nájezd dají do původního stavu, tak mi 2x řekli, že to nemají v popisu práce, jedině kdybych to zaplatil...Když jsem si stěžoval u Tebe, tak jsi mi řekl, že mi to za 1.000,-Kč/metr udělají, pokud mám vlastní dlažbu, tak 700,- ... Tak jsem si to opravil na vlastní náklady a rovnou napsal stížnost přímo p. Ryšavému a najednou jsi mi napsal, že kdybych prý byl býval počkal, tak by mi to opravili zdarma...
  Je mi to jedno, už nic po Tobě nechci. A klidně napiš, že to není pravda. Mám to sice doloženo e-maily, ale dál se v tom pitvat nebudu.
  Když jsi mě před volbami do obecního zastupitelstva lanařil na kandidátku svého sdružení a já to odmítl s tím, že z morálních důvodů nemůžu jít do voleb s někým, kdo byl namočený v aféře Zálesí, tak teď chápu, že "neposlušný" občan prostě nemá na některé věci nárok... A víš co mě tehdy zarazilo nejvíc? Jak jsi mi cca 2 měsíce před volbami s jistotou tvrdil, že budeš starostou, že to máte domluveno s bývalým starostou, potažmo s lidovci. Tenkrát mi to přišlo úsměvné, než došlo na ustavující schůzi a taškařici s volbou starosty a místostarosty. Máte to s Velebou takto domluveno i po příštích volbách?

předchozí
1 | 2 následující

Radar bouřky


TOPlist